Blogerka Nisa aktuálně 16. 8. 2018 návštěvníkům blogu:
"Milí čtenáři, vítám vás tady! Blog byl ovšem přesunut na jmenuju-se-sacharin.estranky.cz. Aby vám nic neuniklo, odběr novinek tam přihlásíte zadáním emailu do kolonky mail list. Těším se na vás tam, s novými recenzemi, básničkami i rozhovoy a vším, čím jste zvyklí. Vaše Nisa/Sacharin"

Jak chytat lásku online?

13. května 2019 v 15:40 | Nisa |  Knižní recenze
Rozhodla jsem se konečně se dokopat k akci. Hodně teď čtu, ale nejsem schopná napsat recenzi. Po těch problémech, co server Blog.cz měl, jsem k němu ještě nenalezla cestu zpátky a nebaví mě tu publikovat. Ale pokusím se to napravit.

Štěstí.cz aneb Jak je těžké najít chlapa

Autorka: Valerie Freichová

Anotace: Zhruba čtyřicetiletá, svou přirozeností a nadhledem sympatická Aneta časem dospěje k názoru, že život rozvodem nekončí. Za účelem seznámení se proto odhodlá využít novodobou podobu jednoho z nejstarších řemesel - dohazovačství; sama pak třídí adepty a setkává se s případnými muži pro život. Skutečnost leckdy předčí fantazii. Autorka knihy uchopila skutečné zážitky, nepřesolila je, nepřepepřila, zachovala jejich syrovost a připravila k podávání tak, že každé sousto vzbuzuje chuť na sousto další. Žena, která ještě nečetla Štěstí.cz, o hodně přišla. Jednak se nepobavila a nezvedla si spolu s hlavní hrdinkou Anetou sebevědomí, a jednak nezískala algoritmus na životní situaci, která ji může potkat již zítra. ZDROJ

Můj názor: Tak zprvu - ano, jde o propagační knížku seznamky Štěstí.cz. Ale víte, proč mi to vůbec nevadí? Protože přečíst si tento druh literatury přeci automaticky neznamená nechat se zblbnout. Nechci vám tu psaním o této knížce podsunout, že Štěstí.cz je ta nejlepší seznamka na světě. Ono totiž díky obsahu zjistíte, že je úplně stejná jako všechny ostatní. Takže pokud tímto způsobem hledáte dokonalý protějšek, jde spíš o náhodu a štěstí, než o to, kterou stránku na randění si vyberete.

Jak to vlastně myslím? Inu… Hrdinka Aneta chce najít muže do života. A než se tak (ne?)stane, projde jí pod rukama početný zástup bizarností… Je to tak absurdní, až to působí nafouknutě, vymyšleně. Ale věřte, že není. A taky to, že na podobné existence narazíte všude na seznamkách. Všude! Ví ten, komu bylo vyprávěno, nebo to sám zažil. Proto já nezpochybnila ani čárku a dobře se bavila.

Ale pozor, tito muži nejsou fiktivní kyberbytosti, co jinde nepoznáte. I chlap, co o něho zakopnete v zelenině může být netradiční. Problém je, že v tu chvíli je jen jeden. Pokud ovšem aktivně randíte online, pokud nebudete mít štěstí, čeká vás přehlídka více, či méně zábavných setkání, jelikož to mnohdy u prvního adepta nekončí.

Ne, že by se pravá láska takto najít nedala, ale občas to je trnitá cesta. O tom vás tato knížka přesvědčí. A taky, že člověk je velice variabilní a zvláštní tvor. Otevřete mysl nemožnému a pojďte se bavit. S autorčiným sítem mužů můžete i nemusíte souhlasit (bohužel, to mírně kazí zážitek z četby), ale divit se budete určitě.

Škoda jen, že to celé drží jen ten humor. Styl psaní sám o sobě vás kdovíjak neohromí. Žádný velký příběh, zápletky, ani myšlenky zde nenajdete. Přesto však tato hubená jednohubka stojí za čtenářskou zkušenost. Má jediný cíl - ukázat koho všechno můžete nalézt online. A čeho všeho je člověk schopný.

Plusy: humor, opravdovost
Mínusy: hluchá místa, styl psaní není vysoká literatura
Hodnocení: 80 % (v rámci žánru s ohledem na účel)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 JINDŘIŠKA KILIÁN JINDŘIŠKA KILIÁN | E-mail | 2. července 2019 v 21:23 | Reagovat

Dobrý den, jmenuji se JINDŘIŠKA KILIÁN. Pocházím z brněnského města, ale s manželem přesunuji národní park Waterton Lakes v Kanadě. Slova nemohou vysvětlit, jak jsem nadšená, že jsem teď díky Drigbinoviaovi za opravu mého rozbitého manželství, Můj manžel mě opustil před 3 měsíci a od té doby byl můj život naplněn bolestí a zármutkem srdce, protože byl můj první láska, s níž jsem celý život strávil. Můj kamarád mi řekl, že viděl nějaké svědectví o kouzelnické kouzelnici jménem Drigbinovia, že do několika dní může přivést zpět milence, smál jsem se a řekl mi, že mě to nezajímá, ale kvůli lásce, kterou pro mě měl můj přítel, konzultovala velký kněz v mém zastoupení a k mému největšímu překvapení po dvou dnech mě můj manžel poprvé po třech měsících poprvé zavolal, že mi chybí a že je tak omlouvám za každou věc, kterou mi prošel. já a teď jsme spolu šťastní. Stále tomu nemůžu uvěřit, protože je to neuvěřitelné. Děkuji vám Drigbinovia za to, že jste přivedli zpět svého milence a také mému milému kamarádovi, který se za mnou přimlouval, za každého, kdo by potřeboval pomoc tohoto velkého kněze, je zde e-mailová adresa: doctorigbinovia93@gmail.com, můžete mu také zavolat nebo zavolat. přidejte ho na Whats-app +2348144480786 Vezměte si věci za samozřejmost a bude to od vás. Přeji Vám to nejlepší?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama