Blogerka Nisa aktuálně 16. 8. 2018 návštěvníkům blogu:
"Milí čtenáři, vítám vás tady! Blog byl ovšem přesunut na jmenuju-se-sacharin.estranky.cz. Aby vám nic neuniklo, odběr novinek tam přihlásíte zadáním emailu do kolonky mail list. Těším se na vás tam, s novými recenzemi, básničkami i rozhovoy a vším, čím jste zvyklí. Vaše Nisa/Sacharin"

Květen 2019

Až se vrátíš z dálek...

20. května 2019 v 9:26 | Nisa |  Literární šuplík - básničky
Jako rozehřátá čokoláda,
jako puzzle, co se skládá
do kompletního obrazu…
Jako bolavá ruka v obvazu,
jako v kuchyni pomalu rozvoněná máta,
v bezpečí - jako ve slovech máma, táta…

Tak takhle si připadám,
když tebe blízko mám.

Jako jarní východ Slunce,
Jako výstavní kus sumce,
Jako čerstvé lesní jahody,
jako týdny plné pohody…
Jako pevnou skálu a jemný písek zároveň,
Jako vodu živou, chladivou a spalující oheň…

Tak takhle tě vnímám, na dálku i zblízka,
Jak mě se, lásko, stýská…

Ale až se vrátíš z dálek,
až si spolu dáme šálek
našeho černého i jiného čaje
a políbíš mě zas na prvního Máje,
pak už tě nikam nepustím…

Možná je to jen mámení,
možná hlavou lítám v oblacích,
mám však pocit, že tohle soužení
ukázalo mi, kdo je chlap snů mých.

Až se vrátíš domů, zlato,
Až se zeptáš: "Milá Dano…"
Dávám ti svou ruku na to,
že řeknu ti své: "Ano."

Možná létám v oblacích,
Když myslím, že to zvládnem
a statistice nepropadnem…
Ale musím to zkusit, zlato.
Protože ty stojíš mi za to.

A touto básničkou se s vámi loučím na této adrese. :-) Společně se Sacharin mě najdete na
jmenuju-se-sacharin.estranky.cz. :-) Tady už bych se nedonutila nic psát...
Aby vám nic neuniklo stačí zadat na nové adrese email do kolonky mail list. :-)

Jak chytat lásku online?

13. května 2019 v 15:40 | Nisa |  Knižní recenze
Rozhodla jsem se konečně se dokopat k akci. Hodně teď čtu, ale nejsem schopná napsat recenzi. Po těch problémech, co server Blog.cz měl, jsem k němu ještě nenalezla cestu zpátky a nebaví mě tu publikovat. Ale pokusím se to napravit.

Štěstí.cz aneb Jak je těžké najít chlapa

Autorka: Valerie Freichová

Anotace: Zhruba čtyřicetiletá, svou přirozeností a nadhledem sympatická Aneta časem dospěje k názoru, že život rozvodem nekončí. Za účelem seznámení se proto odhodlá využít novodobou podobu jednoho z nejstarších řemesel - dohazovačství; sama pak třídí adepty a setkává se s případnými muži pro život. Skutečnost leckdy předčí fantazii. Autorka knihy uchopila skutečné zážitky, nepřesolila je, nepřepepřila, zachovala jejich syrovost a připravila k podávání tak, že každé sousto vzbuzuje chuť na sousto další. Žena, která ještě nečetla Štěstí.cz, o hodně přišla. Jednak se nepobavila a nezvedla si spolu s hlavní hrdinkou Anetou sebevědomí, a jednak nezískala algoritmus na životní situaci, která ji může potkat již zítra. ZDROJ

Můj názor: Tak zprvu - ano, jde o propagační knížku seznamky Štěstí.cz. Ale víte, proč mi to vůbec nevadí? Protože přečíst si tento druh literatury přeci automaticky neznamená nechat se zblbnout. Nechci vám tu psaním o této knížce podsunout, že Štěstí.cz je ta nejlepší seznamka na světě. Ono totiž díky obsahu zjistíte, že je úplně stejná jako všechny ostatní. Takže pokud tímto způsobem hledáte dokonalý protějšek, jde spíš o náhodu a štěstí, než o to, kterou stránku na randění si vyberete.

Jak to vlastně myslím? Inu… Hrdinka Aneta chce najít muže do života. A než se tak (ne?)stane, projde jí pod rukama početný zástup bizarností… Je to tak absurdní, až to působí nafouknutě, vymyšleně. Ale věřte, že není. A taky to, že na podobné existence narazíte všude na seznamkách. Všude! Ví ten, komu bylo vyprávěno, nebo to sám zažil. Proto já nezpochybnila ani čárku a dobře se bavila.

Ale pozor, tito muži nejsou fiktivní kyberbytosti, co jinde nepoznáte. I chlap, co o něho zakopnete v zelenině může být netradiční. Problém je, že v tu chvíli je jen jeden. Pokud ovšem aktivně randíte online, pokud nebudete mít štěstí, čeká vás přehlídka více, či méně zábavných setkání, jelikož to mnohdy u prvního adepta nekončí.

Ne, že by se pravá láska takto najít nedala, ale občas to je trnitá cesta. O tom vás tato knížka přesvědčí. A taky, že člověk je velice variabilní a zvláštní tvor. Otevřete mysl nemožnému a pojďte se bavit. S autorčiným sítem mužů můžete i nemusíte souhlasit (bohužel, to mírně kazí zážitek z četby), ale divit se budete určitě.

Škoda jen, že to celé drží jen ten humor. Styl psaní sám o sobě vás kdovíjak neohromí. Žádný velký příběh, zápletky, ani myšlenky zde nenajdete. Přesto však tato hubená jednohubka stojí za čtenářskou zkušenost. Má jediný cíl - ukázat koho všechno můžete nalézt online. A čeho všeho je člověk schopný.

Plusy: humor, opravdovost
Mínusy: hluchá místa, styl psaní není vysoká literatura
Hodnocení: 80 % (v rámci žánru s ohledem na účel)