Blogerka Nisa aktuálně 16. 8. 2018 návštěvníkům blogu:
"Milí čtenáři, vítám vás tady! Najdete tu knižní recenze a tipy na jiné zajímavé blogy, moji vlastní literární tvorbu i pokus o rozhovory se známými lidmi. Za tímto účelem blog vznikl původně. Bohužel teď na tu poslední část momentálně není tolik prostoru. Ale v budoucnu bude! :-) Nově možnost přihlášení se k odběru novinek. Děkuji za každý komentář, like, nebo ohodnocení článku hvězdičkami. Udělá mi to vždy velkou radost. :-) Mám i Facebook, - ZDE - ale momentálně ho moc nevyužívám. Klasický profil místo FB stránky má své provozní důvody. Naleznete mě taky na Databazeknih.cz - ZDE. Mějte se krásně."

Spřízněné duše - Vztahové sci-fi s psychopatem

1. července 2018 v 18:34 | Nisa |  Knižní recenze
Autor: John Marrs
Národnost: britská
Anotace: Existuje někde váš dokonalý protějšek? A co když ho můžete najít díky novému
vědeckému objevu? Originální a čtivý thriller Spřízněné duše vás uvede do světa, ve kterém technologie rozboru DNA umí určit, pro koho jste byli geneticky stvořeni. Průlomová metoda hledání ideálního partnera se rozšíří po světě, v databázi je miliarda lidí. Touto cestou ovšem nejen vznikají nové páry, ale dochází i ke spoustě rozchodů. Co to přinese objeviteli genu? A co teprve změněná realita v rukou psychopata? Zdá se, že ani spojení skrze DNA člověku nezaručí štěstí. Zdroj (i obrázku)

Můj názor: Na čtení jsem se těšila, ale upřímně, že budu až tak spokojená, nenapadlo moji maličkost ani na chvíli. Je to vztahové sci-fi. S originálním nápadem osudové přitažlivosti skrze DNA. Střídá se vždy po jedné kapitole pět různých příběhů. Zpočátku jsem se obávala, že každý sklouzne do
nějaké už tisíckrát vyprávěné dějové linky. Světe div se, nestalo se to ani jednou. Každý ten příběh se několikrát zašmodrchal a otočil úplně nečekaným směrem. Po stránce dějové se to nedalo přestat číst.

Určitě knize pomohly i příjemně dlouhé kapitoly. Pokud patříte mezi čtenáře, kteří neradi opouští knihy, dokud nedočtou kapitolu, tady můžete číst bez obav i v půlhodinové pauze na oběd. Postavy jsou zajímavé, ale jedna vyniká - psychopat. Psychologický exkurz do jeho hlavy je dalším vítaným kořením díla. Obzvláště pokud milujete psychopatické zabijáky dnes populárních detektivek.

A v neposlední řadě se můžete filosoficky zamyslet nad vztahy, sexuální přitažlivostí a láskou. Jak moc je to o tom fyzickém, jak moc o naší psychice? Co ovlivňuje vzplanutí a lásku? Jak tenká hranice je mezi homo- a heterosexualitou? Je nějaká láska méněcennější než druhá? Co je to vlastně láska? Vášeň? Souznění? To a mnoho dalšího se v knize objeví.

Já nemám, co bych vytkla. Tedy kromě množství postav, které se zpočátku mohou plést. Taky knihu nedoporučuji, pokud si pod sci-fi představujete boj s roboty. Kniha je opravdu o vztazích. Ale zase to není přeslazená romantika. Prostě si přestavte budoucnost, kde můžete najít spřízněnou duši... A přečtěte si, jak by to mohlo zamíchat s lidským osudem. Co vy, stáli byste o takovou možnost? A co když by váš dlouholetý partner nebyl shledán vaší spřízněnou duší?

Hodnocení: 95%

Z knihy:

Bál se Amy podívat do očí, bál se, že by jimi mohla pohlédnout až do jeho nitra a zjistila by, že muž, kterého miluje, nemá duši.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama