Blogerka Nisa aktuálně 16. 8. 2018 návštěvníkům blogu:
"Milí čtenáři, vítám vás tady! Najdete tu knižní recenze a tipy na jiné zajímavé blogy, moji vlastní literární tvorbu i pokus o rozhovory se známými lidmi. Za tímto účelem blog vznikl původně. Bohužel teď na tu poslední část momentálně není tolik prostoru. Ale v budoucnu bude! :-) Nově možnost přihlášení se k odběru novinek. Děkuji za každý komentář, like, nebo ohodnocení článku hvězdičkami. Udělá mi to vždy velkou radost. :-) Mám i Facebook, - ZDE - ale momentálně ho moc nevyužívám. Klasický profil místo FB stránky má své provozní důvody. Naleznete mě taky na Databazeknih.cz - ZDE. Mějte se krásně."

Co kdyby takhle vypadal svět v roce 2034?

17. prosince 2017 v 8:48 | Nisa |  Knižní recenze
Svět v roce 2034. Mám jeden nápad. Ale tu vizi jsem nevymyslela já. Je to výtvor českého autora Milana Vodičky. Musím přiznat, že nemám moc ráda čtení knih, které doprovází obrovská reklama před vydáním. Nerada čtu knížky, co čtou v danou chvíli všichni ostatní. Ale když tenhle počin v roce 2014 vyšel, neodolala jsem a koupila to. Zvítězila zvědavost. A verdikt?

CO S NÁMI BUDE? STRUČNÁ HISTORIE PŘÍŠTÍCH 20 LET

Autor: MilanVodička
Národnost: česká

Můj názor: Popravdě před otevřením knížky jsem se bála, že v ní najdu jednu fantaskní teorii, co si někdo vymyslel, když se ráno zasnil u chleba s máslem. Ale ono to tak nebylo. Je to souhrn prognóz, faktů a výzkumů. Muselo dát hrozně práce jen ty informace shromáždit. A už jen za to obrovský palec nahoru.

Anotace tentokrát obsah knihy vystihuje krásně. Lépe bych to nevystihla. Tedy že, aniž si to uvědomujeme, stojíme vždy jednou nohou v budoucnosti a na řadu vymožeností i problémů již "máme zaděláno". Co nás tedy čeká? Jaká bude budoucnost v oblasti automobilismu, sportu, kulinářství, sexu, cestování a zábavy. Jaké katastrofy nám hrozí? Jaké velmoci se zrodí, které civilizace začnou upadat? A s jakými zvířaty budeme na této planetě spolužít? Zdroj. To, co v anotaci řečeno nebylo a přihodím to já, je například seznám nových zaměstnání, mezi které patří například i vertikální rolník.

Byla to jednoduše jízda. Cesta do budoucnosti, která vás pobaví, nadchne i zamrazí. A donutí zamyslet se nad sebou samým i nad lidstvem obecně. Skutečně mi nebude vadit, když se vyplní prognóza o nakupování, víceméně doufám, že sex nebude až tak moderní, ale vize katastrof spojené s nedostatkem vody a výpadkem proudu mě vyděsily. A možná je to dobře. Možná ještě něco změníme. Minimálně lidský přístup ke všemu.

Takhle knížka byla pro mě obsahově natolik dobrá, že ani styl psaní mi tolik nevadil, ba naopak. Podobá se odborným knihám, ale to se tady skvěle hodí. A těším se, až tu knížku otevřu v roce 2034. Stejně nás budoucnost nejspíš v lecčem překvapí...

Plusy: Obsah
Mínusy: Styl psaní se sice logicky ke knížce hodí, ale raději čtu knihy formou vyprávění. Toto je ale ryze subjektivní faktor a knížka se tak skutečně napsat nedala.
Hodnocení: 90%

Z knihy:

Lidský rozhled je milosrdně omezen klapkami každodennosti.

Američané říkávali, že všechno, co se stane v Las Vegas, zůstane ve Vegas. Teď říkají, že všechno, co se stane ve Vegas, zůstává na Googlu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kitty Kitty | E-mail | Web | 17. prosince 2017 v 21:31 | Reagovat

Docela zajímavý pohled na budoucnost. Zkusmo si ji půjčím, není špatné mít vize... :-)

2 rozhovory-s-nisou rozhovory-s-nisou | E-mail | Web | 1. ledna 2018 v 12:21 | Reagovat

[1]: Tak mi pak dej vědět, jak se ti líbila. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama