Blogerka Nisa aktuálně 16. 8. 2018 návštěvníkům blogu:
"Milí čtenáři, vítám vás tady! Najdete tu knižní recenze a tipy na jiné zajímavé blogy, moji vlastní literární tvorbu i pokus o rozhovory se známými lidmi. Za tímto účelem blog vznikl původně. Bohužel teď na tu poslední část momentálně není tolik prostoru. Ale v budoucnu bude! :-) Nově možnost přihlášení se k odběru novinek. Děkuji za každý komentář, like, nebo ohodnocení článku hvězdičkami. Udělá mi to vždy velkou radost. :-) Mám i Facebook, - ZDE - ale momentálně ho moc nevyužívám. Klasický profil místo FB stránky má své provozní důvody. Naleznete mě taky na Databazeknih.cz - ZDE. Mějte se krásně."

P.S.

14. října 2017 v 14:59 | Nisa |  Knižní recenze
Autorka: Aňa Geislerová
národnost: česká

Anotace: Soubor fejetonů, kterými herečka Aňa Geislerová přispívala do magazínu ELLE, nyní vychází knižně. V souhrnném vydání vyvstává příběh, který mohl dříve čtenářům snadno uniknout; příběh části života, ve které jako by se odehrálo úplně všechno. Příchod nových členů rodiny, odcházení těch starých, lásky, pády, úspěchy, problémy. Pět podivuhodných let, k nimž autorka přidala ještě několik dříve nepublikovaných textů. Zdroj

Můj názor: Fejetony do magazínu Elle... no, tak přesně to to je. A já asi nikdy nebudu patřit k ženám, co by si zrovna tento magazín kupovali. Občas je to celé moc navoněné a idealistické, nebo moralistické. Skoro až přechytralé? Jenže... někdy též milé, úsměvné a sympatické. Skoro jako pytlíček se sladkostmi, z něhož naslepo losujete. Jeden fejeton vám sedne, druhý nikoli.

Na autorčině díle se mi ovšem strašně líbí styl vyjadřování. Až mi přijde líto, že svůj barvitý jazyk nevyužila k napsání něčeho více komplexního. Příběhu. Ten bych si v jejím podání dala ráda. Těžko ale říct, jak by dopadl po stránce obsahové, protože i v těchto fejetonech jsem se občas trochu ztrácela.

To, co je krásné, je obálka a ilustrace od autorčiny sestry. Stoprocentně přitahují pozornost.

Moje doporučení ke knize by znělo asi takto - čtěte po kouskách. Jednak předejdete tomu, že se vám témata v knize budou zdát opakující se a jednak toho tlachání o lásce, dětech, vnitřních pochodech Ani a návodů, jak žít šťastnější život, na vás nebude moc. Čtěte to v létě, nebo v době, kdy skutečně máte náladu na filosofování a sladké pohlazení duše. A nic od toho dopředu nečekejte, to pomáhá u každé knihy.

Plusy: Obálka, ilustrace, styl psaní (individuálně za mě, protože ne každému se líbí) a některé myšlenky.
Mínusy: Všechno ostatní
Hodnocení: 55% - ty plusy jsou vážně hodně výrazné.

Z knihy:

Myslím, že jsem byla vždycky zkažena dobrou literaturou. Viděla jsem lásku jako takový řetězec dramat. Dva se potkají a přes strašlivý překážky se do sebe neodvolatelně osudově zamilují, naplní tu touhu a lásku, ale ihned nastanou komplikace. A po nich následuje zrada jednoho, zrada druhýho, mezitím vášeň, kdy se k sobě zase vracejí a pak se navzájem mučí strašným krutým způsobem, a na hrobě, kde nakonec leží spolu, mají vytesáno - ani s tebou, ani bez tebe.

Byly i další části, které jsem chtěla uvést, ale zapomněla jsem si je poznačit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Evička Evička | 14. října 2017 v 15:48 | Reagovat

Tihle knížku  jsem se nechystala číst, ale po téhle recenzi si ji přečtu, abych si udělala vlastní názor a mohla napsat, jestli s Nisou souhlasím nebo ne :) i když všichni víme, ze někomu se to líbit bude celé a někomu ne :) jinak děkuji za pěknou recenzi :)

2 rozhovory-s-nisou rozhovory-s-nisou | E-mail | Web | 17. října 2017 v 21:07 | Reagovat

[1]: To jsem zvědavá, k čemu dospěješ. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama