Blogerka Nisa aktuálně 16. 8. 2018 návštěvníkům blogu:
"Milí čtenáři, vítám vás tady! Najdete tu knižní recenze a tipy na jiné zajímavé blogy, moji vlastní literární tvorbu i pokus o rozhovory se známými lidmi. Za tímto účelem blog vznikl původně. Bohužel teď na tu poslední část momentálně není tolik prostoru. Ale v budoucnu bude! :-) Nově možnost přihlášení se k odběru novinek. Děkuji za každý komentář, like, nebo ohodnocení článku hvězdičkami. Udělá mi to vždy velkou radost. :-) Mám i Facebook, - ZDE - ale momentálně ho moc nevyužívám. Klasický profil místo FB stránky má své provozní důvody. Naleznete mě taky na Databazeknih.cz - ZDE. Mějte se krásně."

Pokáč

27. července 2017 v 10:38 | Nisa |  Rozhovory
Pokáč, vlastním jménem Jan Pokorný, je český textař a písničkář hrající na kytaru a ukulele. Narodil se roku 1990 v Praze. Od 19 let vystupuje a v roce 2009 dal dohromady své první demo album PEKÁČ a o dva roky později demo album POKÁK. Už na těchto albech najdete songy, které si dlouhodobě drží fanoušky - Zima, Novinky, nebo Pohádka, která si získala oblibu v minecraft komunitě po vytvoření neoficiálního klipu v roce 2014.

Do širšího povědomí se dostal v roce 2015 s klipem na svou píseň Vymlácený Entry, která vtipně a nostalgicky vzpomíná na hráčskou dobu devadesátých let.


Mezi další klipy patří například ty na písničku 26, Co z tebe bude, nebo Nikde žádný sníh. Na tu poslední vznikly klipy dokonce dva - akustická verze a verze točená formou 360 stupňů.

Na jeho youtube kanále, ale najdete mnohem víc. Svojí tvorbu zprostředkovává fanouškům přes domácí videa z pokoje. Oblíbené se staly Ukulele minisongy. Například Sprostý admin Dušan a další. Na kontě má taky a capella verzi písničky Only you od skupiny Lunetic (nazpívané jako dílo fiktivní skupiny Pokáč-boyz).

Letošní rok vydal první fyzicky sehnatelné album Vlasy, které se bude křtít letos 19. prosince v pražské Lucerně. Nenajdete tam (krom písně Máme doma kočku) nic, co by jeho fanoušci již neznali z youtube. Entry, Pohádku, ale i píseň Rád chodím na poštu, nebo Blbej den. Za zmínku stojí i duet s Kateřinou Marií Tichou - Lovesongy.


Pokud jde o hudební spolupráce, možná si vybavíte spíše spojení duo Pokáč + Voxel, protože právě Pokáč je autorem textů Voxelových alb All boom a Motýlí efekt. Navíc společně nazpívali hity Zítra je taky den, Ekosong či nejnovější Tour, co sedne ke stejnojmenné loňské tour (překvapivě). A jejich spolupráce zdaleka nekončí.


Mezi své další úspěchy může počítat fakt, že si zahrál v O2 Aréně, stal se hostem v Mixéru na televizi Óčko, předskakoval Tomáše Kluse a byl objevem roku 2016 v hudebním ocenění Žebřík. Letos jste ho též mohli spatřit na Colours of Ostrava. A jak s oblibou říkám - uvidíme, co přinese zítřek.

Tak už víte, s kým jsem absolvovala první rozhovor? No jasně, že s Pokáčem. :-) Počkejte si na to...

blogerka Nisa
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama